Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info.
Back to All Events

Виставка "Був би сад..." Алевтини Кахідзе


Відкриття виставки: 12 червня, 18:00
Тривалість: 12 червня - 3 липня, 2019

У своїй практиці українська художниця Alevtina Kakhidze звертається до саду як до малої форми політики. І кожен садівник є політиком, адже попри природні умови, обирає те, як висаджувати рослини, на якій відстані їх саджати, наповнює та доглядає свій сад так, як це бачить. Саме така метафора саду та садівника допомагає авторці говорити про глобальну політику через ненасильницьку комунікацію.

У своїй праці Frames of War: When Is Life Grievable? (2009) американська дослідниця Джудіт Батлер шукає відповіді на важливі питання: чиї життя ми оплакуємо? Чи всі загиблі отримують однакову кількість скорботи та жалю? Чи є ті, кого не можна жаліти? Свої дослідження Батлер будує крізь онтологію війн, вивчаючи візуальні та текстуальні домінанти у теперішній медіа-культурі. На відміну від Батлер, Кахідзе задається іншим питанням: що таке толерантність у рослинному світі, чому деякі рослини називають бур’яном? Чи дійсно деякі рослини не здатні існувати поряд з іншими, тому що можуть заполонити собою всю територію? На власній садівничій практиці художниця намагається відшукати відповіді на запитання, співзвучні тим, що хвилюють українців вже близько шести років: якщо в саду теж є політика, то як уникнути війни?

На виставці ви зможете побачити відео та графіку художниці, а також концептуальні клумби, які були створені авторкою спільно з еко- та громадськими активістами. У день відкриття виставки відбудеться перформанс мисткині, а також запрошуємо приєднатись до Artist Talk Алевтини Кахідзе з Катериною Яковленко про проект “Був би сад...”. Artist Talk розпочнеться після відриття о 19:30.

Алевтина Кахідзе (нар. 1973, с. Жданівка, Донецька обл.) — художниця. Закінчила факультет графіки Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури, Академію Яна ван Ейка (Маастріхт, Нідерланди). Володарка Премії Малевича (2008), переможниця конкурсу серед молодих художників і кураторів Центру сучасного Мистецтва при НаУКМА (2002). Співзасновниця приватної резиденції для іноземних художників у селі Музичі, де живе та працює.

Не забудьте паспорт або посвідчення водія.

Member Login
Welcome, (First Name)!

Forgot? Show
Log In
Enter Member Area
My Profile Not a member? Sign up. Log Out