Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info.

Мандрівна галерея

Завдяки мандрівній галереї Американський дім сприяє «децентралізації» сучасного мистецтва, ділячись своїми постійними колекціями виставок із широкою низкою шанувальників мистецтва в 27 центрах «Вікно в Америку» в різних регіонах України. 

Зараз Україною мандрують 9 виставок Американського дому:

MOMO_WashingtonDC — копия.jpg

СТІНОПИС: ВУЛИЦЯМИ США. Ірина Каніщева

Вуличне мистецтво є ілюзорним і часто зникає, тільки з’явившись. Фотограф Ірина Каніщева розпочала задокументовувати вулиці, щоб зберегти ідеї художників. Вона подорожує і шукає мурали в кожному місті, іноді потрапляючи в небезпечні квартали або перелізаючи через паркани. Автор фотографує сцени створення муралів, щоб привернути увагу глядача до деталей, до складності та краси творіння, різноманітності форм вуличного мистецтва, стилів та технік. Завдяки цій виставці Ірина хоче показати процес створення публічного мистецтва - муралів у Сполучених Штатах; виділити деталі, на які сторонні люди зазвичай не звертають увагу; представити глядачеві американське повсякденне життя через міське мистецтво.

work 2.JPG

ВІДЧУЙ НАСТРІЙ...

 

Таміла Хриненко

Таміла Хриненко на конкурсній основі була обрана відвідати резиденцію art:optimism у місті Ньюбург, штат Нью Йорк, США в червні 2017. За час перебування у резиденції вона отримала новий досвід та навички створення книг. Таміла безпосередньо брала участь у створенні книг ручної роботи у видавництві «Thornwillow Press», де згодом була надрукована її серія творів «5 зустрічей» та «9 натхнень».Результатом перебування в резиденції стало народження проекту «Відчуй свій настрій…» Виставка складається з портретів творчих жителів міста Ньюборг, з якими Таміла познайомилась по приїзду в США. Це музикант Девід, художниця Джуді, скульптор Стюарт, танцюристка Мелзіна й мисткиня Сара. Після закінчення створення робіт кожен з учасників отримав свій портрет у подарунок на задку про знайомство з молодою українською художницею.

Library built by ex-slaves, Allensworth, CA copy 2.jpg.CROP.original-original.jpg

ПУБЛІЧНА БІБЛІОТЕКА. Фотоесе Роберта Доусона

 

"Публічна бібліотека" - це фотографічний огляд публічних бібліотек з усіх куточків Сполучених Штатів. З того часу, як Роберт Доусон почав цей проект у 1994, він сфотографував сотні бібліотек у 48 штатах. Від Аляски до Флориди та від Нової Англії до Каліфорнії, фотографії показують динамічну і необхідну систему бібліотек, існування якої є під загрозою. В той час, як кожна бібліотека відповідає на особливі потреби, загальнодержавна система місцевих бібліотек становить важливу частину здорового сучасного суспільства. У добу цифрових технологій бібліотека перевинаходить себе. Цим проектом автор ставить такі запитання як: Що повинно бути у бібліотеці? В якій формі ми хочемо зберігати інформацію та культуру? 

 

IMG_5337.jpeg

CANactions. Місто. Цінності

Виставка CANactions Місто.Цінності відображає місто та демонструє його голові цінності, серед яких пріоритетними є люди. Вона дасть змогу кожному із нас знайти це своє особисте в загальному та відшукати власні цінності в розрізі міста. 

CANactions - це освітня платформа, місія якої - сприяти створенню в Україні місць та спільнот, де люди будуть задоволено жити та працювати. CANactions об'єднує найкращий світовий досвід у сферах архітектури та урбанізму, аби навчати та надихати відповідальних та активних агентів змін. 

6. 30х50 Don't Look at Me.JPG

ІНША СТОРОНА РАЮ.

 

Маріанна Глинська

Досягнення раю (з різними підходами та інтерпретаціями щодо даної концепції) є кінцевою метою загробного життя практично кожної релігії. Але чи може рай існувати тут, на Землі, чи він втрачений назавжди? Незалежно від того, в що людина вірить чи не вірить, кожній людині притаманна не до кінця раціонально обґрунтована потреба вірити в щось, в краще життя, життя без страждань та насильства , в можливість досягнення справжнього щастя, фізичного та духовного просвітлення. Ця віра може стати рушійною силою для деяких людей, які покидають свої рідні країни в пошуках кращої долі, в пошуках свого втраченого раю. Деякі країни для багатьох людей є втіленням цього райського поняття. Однією з таких країн є Сполучені Штати Америки, - країна достатку і можливостей для справжнього щастя та самореалізації. Хоча все це може бути правдою, часто забувають про те, що завжди існує інша сторона монети, сторона, про яку не прийнято багато говорити. Як митець, Маріанна Глинська завжди була зацікавлена у дослідженні тієї іншої сторони монети, іншої сторони раю. 

1492800485.jpg

НЕ ДАЙТЕ НАМ ЗАСНУТИ, ПОКИ МИ ЙДЕМО. Давід Деніл

"Не дайте нам заснути, поки ми йдемо" – це бакалаврський проект Давіда Деніла, де він зосередив увагу на психологічному стані України та переклав це як зіткнення минулого, теперішнього та надії на майбутнє без війни. Він вирішив не показувати саму війну, а зосередитись на аспектах життя в межах Києва. Поєднуючи декілька наративів і об'єднавши їх у книгу, ця робота буде функціонувати як продовження документального підходу та буде висвітлювати більш універсальні питання, які виходять за рамки фактажу.

IMG_5015.jpg

КОРУПЦІЯ - ЦЕ...

 

Міжнародний конкурс «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни» у 2016 році відбувся вчетверте. Конкурс поєднує активізм та різного типу креативні практики. Виставка складається з обраних робіт українських та закордонних авторів з розділу «Зображення» саме на спеціальну тему — критики і протидії корупції, взаємозв’язку доступу до інформації й антикорупційних практик. Україна так само, як і інші молоді демократії, опинилася в ситуації, коли реформи буксують. Основною перепоною на шляху успішного розвитку є корупція. Свобода слова, критичне мислення, спільні дії громадян, спрямовані на контроль за владою здатні змінити ситуацію. Осмислення проблеми, в тому числі мовою образів, та відкритий діалог — перші кроки на шляху сталих змін. 

60-40cm_VLS_0814 copy-min.jpg

БАТЬКІВЩИНА У ВИГНАННІ.

Анастасія Власова

 

Три роки тому більше ніж 2000 кримських татар переїхали до західної частини України після анексії Криму Росією. Проект має на меті висвітлити інтеграцію кримських татар мусульман у християнську громаду у Львові та побудувати мости між двома різними суспільствами. Проект також досліджує процес надбання нової домівки та створення батьківщини в абсолютно іншому середовищі. Ставши свідком другого вигнання кримськотатарського народу, українська фотожурналістка Анастасія Власова досліджує той сильний взаємозв’язок, який кримські татари мають зі своєю землею та чи стають вони самотніми в іншому суспільстві. Автор показує цей процес через історію сімей кримських татар, які переїхали до західної України.

AFV_8.jpeg

ЖИТТЯ ПІСЛЯ ПОРАНЕННЯ. Олексій Фурман

"Життя після поранення" - це фотопроект фотожурналіста Олексія Фурмана про молодих українських військових, що отримали важкі поранення під час війни з проросійськими сепаратистами і регулярними військами Російської Федерації на Донбасі. Ця виставка розповідає історії молодих чоловіків, які стикаються з нестачею програм фізичної та психічної реабілітації. Проект концентруєься на мирній адаптації після їх повернення додому, історії, яка мало висвітлюється в ЗМІ, та фотографічних проектах. Ветерани часто стикаються із нелегким викликом, вони мають ресоціалізуватися, адже тепер у них є спогади, які неможливо забути. У цьому їм допомагають рідні, які завжди поруч, друзі, волонтери та психологи.

Member Login
Welcome, (First Name)!

Forgot? Show
Log In
Enter Member Area
My Profile Not a member? Sign up. Log Out