Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info.

попередні виставки

DISCERNMENT

8 лютого - 3 березня 2018

bayete.jpg
З англійської “discern” перекладається як вміння розрізняти та розпізнавати. “Discernment” - вміння сприймати та розуміти людей, речі або ситуації ясно та без попередніх суджень. Виставка “Discernment” молодого американського медіа-художника Баєта Росса Сміта досліджує питання стереотипного та упередженого мислення, проблеми ідентичності та складність міжкультурної комунікації. Роботи, представлені на виставці, аналізують взаємодію людей в суспільстві і закликають нас замислитись над характером свого сприйняття навколишнього світу.

B POSITIVE

1 - 30 грудня, 2017

POSTER (1).jpg
Метою виставки “B POSITIVE” в Американському домі та кампанії “Позитивне життя” є об’єднати зусилля Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, побороти дискримінацію та подолати суспільні стереотипи про ВІЛ-інфікованих людей. А об’єднавши людей через мистецтво, зменшити стигми та дискримінації, а також продемонструвати підтримку і солідарність людям, які живуть з ВІЛ в Україні. Виставка включає роботи номінантів конкурсу, що були створені безпосередньо для проекту та стосуються проблем ВІЛ/СНІДу в Україні.

Відчуй настрій…

12 жовтня – 23 грудня, 2017

gallery upcoming.jpg
Таміла Хриненко на конкурсній основі була обрана відвідати резиденцію art:optimism у місті Ньюбург, штат Нью Йорк, США в червні 2017. Результатом перебування в резиденції стало народження проекту «Відчуй свій настрій…» Виставка складається з портретів творчих жителів міста Ньюборг, з якими Таміла познайомилась по приїзду в США. Для виконання гравюр був вибраний незвичний матеріал – лінолеум.

KILL BILL: ВИСТАВКА АЛЬОНИ КУЗНЄЦОВОЇ

28 жовтня - 16 листопада, 2017

Kill bill_6.jpg
Проектом Kill Bill художниця Альона Кузнєцова звертає увагу глядача до проблеми переповнення нашого життя рекламою. Протягом півтора років подорожуючи вона документує пошарпані, зруйновані часом і природою рекламні щити 3х6 м, так звані «billboards». Природна смерть реклами на білборді є іронічною, адже її неможливо усунути і знищити навмисно. А самоіронічна назва проекту «Kill Bill» є омонімом на відому кінокартину «Вбити Білла». Проте, тут «bill» – це скорочення від «billboard», і дослівно назву проекту можна перекласти як «Вбити рекламний щит».

 

ВІЙСЬКОВІ: США, 2010 – УКРАЇНА, 2017

3 - 28 жовтня, 2017

WEB P Solberg - 01-01.jpg
З нагоди візиту до України ветерана Армії США Шайло Гарріса фонд IZOLYATSIA. в партнерстві з Американським домом має честь представити проект “Військові: США, 2010 – Україна, 2017” американського фотографа Пола Солберґа. Відкриття виставки відбудеться 3 жовтня 2017 о 18:30. Виставка складається з портретів американських та українських військових, знятих у 2010 та 2017 роках. Серія почалася із захоплення Солберґа старими плівками Polaroid, на яких зображення швидко стирається, та його зустрічей з ветеранами Армії США на вулицях Нью-Йорка у День ветерана 11 листопада 2010.

The Noise

6 - 26 вересня, 2017

Художники: Олеся Трофименко, Ярослав Коломійчук

Пропаганда, подібно до ковдри, накриває розум людини штучно створеними інформаційними тенетами, створюючи комфортні умови для сну критичної думки. Методи “багатократного повторення”, “навішування ярликів”, “дегуманізації ворога”, якими користується пропаганда протягом століть, викликають у реципієнта відчуття тривожної непевності та страху і одночасно вказують на безвідмовний спосіб позбутися подібних емоцій.

Персональна фото виставка професійного київського фотографа Сергія Кадуліна “Відкриваючи Америку” є надихаючою візуальною одіссеєю крізь безліч світових скарбів, розташованих на території США. В експозицію увійшли 20 світлин, які є частиною більш значної колекції, створеної під час подорожей Сергія до Америки в 2012-2016 роках. Зображення, представлені на виставці, включають архітектурні та міські ландшафти Нью-Йорку, Сан-Франциско, Лас-Вегасу, Лос-Анджелесу, Портленду, та різні місця Заходу, такі як Національні та Державні Парки, каньйони, пустельні райони та тихоокеанське узбережжя.

Повернення

1-12 серпня, 2017

Проект має на меті візуально продемонструвати поступове повернення європейських парадигм та цінностей на ці території на прикладі окремого міста. А також задокументувати щоденну дійсність мешканців деокупованого регіону, взаємодію громади з їх звільненим міським простором.

СТІНОПИС: вулицями США

Фото Ірини Каніщевої

Тривалість: 11-28 липня, 2017
Відкриття: 11 липня, 18:30

 

Вуличне мистецтво є ілюзорним і часто зникає, тільки з’явившись. Я розпочала задокументовувати вулиці, щоб зберегти ідеї художників. Я подорожую й шукаю мурали в кожному місті, іноді потрапляючи в небезпечні квартали або перелізаючи через паркани. Я фотографую сцени створення муралів, щоб привернути увагу глядача до деталей, до складності та краси творіння, різноманітності форм вуличного мистецтва, стилів та технік. Завдяки цій виставці я хочу показати процес створення публічного мистецтва - муралів у Сполучених Штатах; виділити деталі, на які сторонні люди зазвичай не звертають увагу; представити глядачеві американське повсякденне життя через міське мистецтво.

 Alumni exhibit

16 червня - 15 липня, 2017

promo.jpg
Alumni Exhibit - це виставка про випускників програм обміну уряду США, чиї життя та громади змінились після візиту до США. Ми би хотіли поділитись різними історіями та діяльністю сьогоднішніх успішних політиків, вчених, митців, соціальних активістів, журналістів, бізнесменів та тим, як їм стали в нагоді різні програми обміну за останні 25 років дипломатичних відносин між урядами США та України. Дорога людей з різним досвідам підтверджує, що немає нічого неможливого і, що існує велике коло можливостей для кожного.

Друга частина виставки включає фотороботи переможців конкурсу від Американського дому “Ми хочемо побачити Америку вашими очима!” Представлені оригінальні, запальні знімки, які відображають американський стиль життя та досвід перебування випускників програм у США під час програми обміну.

Інша Сторона Раю

16 червня - 15 липня, 2017

Авторка виставки, Маріанна Глинська, родом з України. У 2009 році вона отримала стипендію Фулбрайта і поїхала в США вивчати мистецтво фотографії. У 2012 році Мар’яна отримала ступінь магістра в сфері фотографії та відеомистецтва з Техаського університету, м. Лаббок, Техас, США. Маріанна завжди була зацікавлена у вивченні людської природи та дослідженні різноманітних сторін однієї і тієї ж ідеї, концепції або ситуації. Близько року тому вона “натрапила” на фотографії, зроблені під час мого першого візиту до США, зокрема, до Філадельфії. Дані фото викликали її спогади і думки про життя, мрії, почуття, очікування ... Потрібен був саме цей відрізок часу для того, щоб організувати певні проблиски переживань, думок, висновків в цілісну розповідь, розповідь про іншу сторону «раю», яка певною мірою заглядає за куліси життя людей в одному з районів, який вважається неблагополучним, в місті Філадельфія, США.

Батьківщина у вигнанні

20 травня - 10 червня, 2017

Автор виставки - українська фотожурналістка Анастасія Власова. Ця історія про кримських татар, меншину мусульман, які походять з Криму але були депортовані в Центральну Азію в 1944 році за наказом Сталіна.

Три роки тому більше ніж 2000 кримських татар переїхали до західної частини України після анексії Криму Росією.

Для обох народів, кримських татар і українців у Львові, релігія є частиною життя і відіграє важливу роль в суспільстві. Проект має на меті висвітлити інтеграцію кримських татар мусульман у християнську громаду у Львові та побудувати мости між двома різними суспільствами.

Проект також досліджує процес надбання нової домівки та створення батьківщини в абсолютно іншому середовищі.

Тривалий час кримські татари сприймались як кочівники, що були виселені з дому репресивною радянською машиною та змушені провести 50 років у вигнанні в Центральній Азії, і потім зазнали численних порушень власних прав по дорозі назад до своєї батьківщини - Криму.

Ця історія повторилась у 2014 році, коли тисячі кримських татар самостійно покинули власні домівки, щоб не стати жертвами російських репресій вже вдруге. Ставши свідком другого вигнання кримськотатарського народу, Анастасія Власова досліджує той сильний взаємозв’язок, який кримські татари мають зі своєю землею та чи стають вони самотніми в іншому суспільстві.

Автор показує цей процес через історію трьох сімей кримських татар, які переїхали до західної України: Енвер Бекіров, кримсько-татарський активіст та волонтер Крим-SOS; Ельвіра Дроздова, мати двох дітей; Абдаракхман та Діляра Джепарови, родина салафістів, що живуть в селищі Бориня та нещодавно розпочали там власний бізнес.

Східний колорит

20 травня - 10 червня, 2017

Автор: Ленур Веліляєв
Більшість представлених робіт написані з натури і на одному подиху. Виставка експонується в рамках Фестивалю кримськотатарської культури в Американському домі. Роботи передають дух кримськотатарської культури, її колорит та сюжети.

Біографія автора:
Ленур Веліляєв народився 4 червня 1987 року. Живе та працює в м. Харкові. Закінчив Євпаторійську художню школу, потім Кримське художнє училище ім. Н.С. Самокиша (відділення “Живопису”) і Харківську художню академію дизайну і мистецтв (спеціальність “Станковий живопис”). Веде активну виставкову діяльність. Роботи знаходяться в приватних колекціях, музеях і галереях України та закордоном (США, Швейцарія, Франція, Англія, Чорногорія, Росія, Йорданія, Узбекистан).

Живи вільно

23 травня - 9 червня, 2017

Українська художниця, підприємець, громадський активіст Ольга Босак вперше представила свою художню колекцію робіт «Живи вільно» в Києві у січні 2016 року. Ця колекція художніх творів була натхненна духом української Революції Гідності. Вона реалізовує цей проект публічної дипломатії на міжнародному рівні. У жовтні 2016 року Ольга Босак представила проект “Живи вільно” у штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй в Нью-Йорку. Після проведення виставки у США художні виставки були представлені в Оттаві та Торонто. З Канади роботи повернулися до Києва й виставляються в Американському домі.

Ідея цього проекту публічної дипломатії полягає в сприянні формуванню іміджу нової України на міжнародному рівні. Мета даного проекту – представити світовій спільноті важливість Революції Гідності для України, а також те, як масштабні протести взимку 2013-2014 року продовжують формувати громадську думку в Україні й, зокрема, підсилюють прагнення українців жити вільно. Події, які сталися на початку XXI століття в Україні чітко показали, що існує велика потреба у міцному міжнародному співробітництві та залученні світової спільноти у вирішення конфліктів і запобігання агресії. Хоча кожна країна в світі повинна, першою чергою, зосереджуватися на своїх проблемах, світове співтовариство має обов’язок протистояти агресії, щоб запобігти посиленню глобальної нестабільності.

QUO VADIS?

27 квітня - 20 травня, 2017


Проект є філософським роздумом на тему, куди і до чого прийшло людство, який шлях для себе обере далі, і що очікує на цей світ? Художники Сергій Друзяка та Сергій Литвинов мовою мистецтва говорять про всесвітні трагедії: 9/11 в США та Чорнобильську катастрофу в Україні. Мистецький проект є художнім переосмисленням цих подій, а також твердженням – краса навколишнього світу і вічні людські цінності, не дивлячись ні на що, наповнюють світ добром, любов‘ю і вірою у відродження ідеалів.

мости

4 - 18 травня, 2017

Автор: Олександра Злуніцина.
Ця виставка про 12 київських мостів, 12 хоробрих волонтерок, 12 несхожих одна на одну історій, розказаних через об’єктив однієї фотографки. Ви запитаєте, що спільного може бути у людей і мостів,
що об’єднує цих непохитних гігантів з крихкими нами?
”Це історія про надію. Я хотіла розповісти про тих,
чиї справи настільки масштабні, що за ними не видно виконавців; про тих, хто кожен день з’єднує різні “береги”, показуючи шлях, тих, хто хоче допомогти тим, хто потребує допомоги, про тих, хто кожен день утримує на собі цю вагу і не згинається, про людей -
мостів “- ділиться авторка виставки - “На фотографіях ви побачите 12 різних дівчат - волонтерів. Всі вони з різних сфер, з різними долями і захопленнями, але з однією місією. Можливо, вони не найвідоміші і крутіші, але саме вони надихнули мене на створення цього проекту.”
Проект створений за підтримки Studena NGO.
Листи до Америки - це мультимедійний проект, який досліджує питання колективного уявного і культурної міфології українців про себе і США через особисті наративи. Відправною точкою проекту стало дружнє листування між українцями та американцями ініційоване Вікторією Миронюк в 2011-2012 роках в рамках мистецької резиденції CEC ArtsLink в місті Колумбус, штат Огайо, США. Художниця почала збір листів від громадян України, розмістивши оголошення про проект у кількох українських ЗМІ. В результаті, Вікторія отримала близько 80 листів з різних міст і сіл України від дописувачів, вік яких коливався від 7 до 94 років. Ці численні свідчення українців були перекладені на англійську мову і розповсюджені випадковим адресатам арт- листоношею - Вікторією Миронюк. У листах автори описують своє повсякденне життя, особисті та політичні переживання, а також індивідуальні прохання. При цьому, вони також демонструють їх уявну Америку і власну країну, яка часто є сплавом багатьох особистих історій, стереотипів і сюжетів популярних фільмів.

джаз як життя

11-29 квітня, 2017

У арт-проекті «Life Is Jazz» беруть участь українські художники Віталій Кошляк, Наталія Кручкевич, Мар’ян Лунів, Ольга Морозова та Михайло Сидоренко. Живописні роботи авторів у спільній виставці об’єднала тема імпровізації, творча свобода та жага до життя.

Проект про музику в ритмі джазу – про внутрішнє відлуння музичної імпровізації, наповнений свінговою пульсацією джазового ритму та балансує між фігуративним й абстрактним живописом. Кожен із авторів творить свою експресивну лінію, це живописна мелодія вільних художників, а спільний простір тільки підсилює сольні імпровізації кожного з авторів.

Є щось притягуюче у тому, щоб дати собі волю. Хоча спонтанність може й лякати, та вона є надзвичайно цінним джерелом творчості – творчості з правом на помилку, без повного контролю, з оголеною демонстрацією почуттів. Це мистецтво творене «з першого дубля».

Права жінки - права людини

30 березня - 20 квітня, 2017

Елеонора Рузвельт, допомагаючи розробляти Загальну декларацію прав людини, сподівалась, що цей документ визначатиме та відстоюватиме фундаментальні права в усьому світі.

Загальну декларацію прав людини, прийняту ООН в 1948 році, вважають першим глобальним вираженням прав, на які усі люди світу мають невід’ємне право.

Сьогодні більшість спеціалістів з міжнародного права визнають декларацію міжнародним законом. ЇЇ використовують як засіб дипломатичного й морального впливу на уряди держав у всьому світі.

Цією виставкою автор віддає належне та підкреслює важливість цих основних прав.

Багато із зображених тут людей походили з привілейованих верств суспільства та мали доступ до значних ресурсів. Але є й такі у кого не було таких можливостей. Проте у них було дещо спільне – оточення, що підтримувало їх, в першу чергу – батьки. У кожної з героїнь було дружнє плече - опора, яка допомогла підніматися та рости. А у нас є можливість опираючись на їх досягнення, піднятися ще вище.

МІСТО.ЦІННОСТІ 

25 березня - 8 квітня, 2017

Виставка CANactions Місто.Цінності відображає місто та демонструє його голові цінності, серед яких приорітетними є люди. Вона дасть змогу кожному із нас знайти це своє особисте в загальному та відшукати власні цінності в розрізі міста.

У сучасному світі нам рідко доводиться бачити переживання власного внутрішнього світу. «Очі » говорять про необхідність зупинитись, задуматись та заглянути в себе. Коробка - «ящик» - це алегорія «телевізора майбутнього», у якому можна буде бачити не лише зовнішню оболонку ілюзорного світу, але й нашу справжню сутність. Мікросхема задньої частини коробки є аналогом майбутніх «нейронних» зв’язків між людьми, необхідних для бачення душі, на противагу технологічним запрограмованим переживанням. 

Учасниками проекту були діти ветеранів АТО, які мали змогу заплющити очі і заглибитись у свій внутрішній світ. Дітей фотографували у той момент, коли вони розплющили очі, але погляд ще залишився спрямованим в себе. Дивлячись на фотографії зі своїми очима, діти малювали їх на склі з неймовірним завзяттям. Кожен «ящик» містить всередині фотографію, перед якою є намальовані на склі очі. Кожен експонат є проекцією внутрішнього погляду душі у зовнішній світ.

Виставка «Очі» є продовженням попередньої концептуальної виставки «ТІЛА». Разом вони є результатом унікального відображення світу дітей, які несуть у собі погляд війни.

На фотографіях будуть представлені жінки-лідерки з усієї України та різноманітні прояви їх участі в політичному і громадському житті. Майже половина світлин експозиції продемонструє реальні можливості сильних, цілеспрямованих жінок, які здатні взяти на себе керівну роль у політичній та громадській сфері, виступаючи за просування принципів демократії і належного врядування в Україні. Інша половина фотографій демонструватиме те, як жінки навчають жінок, як вони створюють мережі і збираються разом задля того, щоб підтримувати, навчати та надихати одна одну, працюючи на благо своїх власних громад, а також виступаючи блискучим взірцем лідерського потенціалу жінок в Україні.

“Чудернацький базар: торговий та публічний простір в Україні” - це результат курсу на виїзді студентів з Коледжу Таубмана з архітектури і міського планування Мічиганського університету. У травні 2016-го року протягом трьох тижнів студенти подорожували до Києва, Одеси та Львова в рамках воркшопу, організованою викладачкою архітектури - Ешлі Біґгем.

На персональній виставці Олексія Сая “Temporary” представлені роботи з excel-art серії «Новий пейзаж». В експозиції зібрані твори з зображеннями будівництва, які створювалися протягом 10 років.
Проект Олексія – про особливий фокус уваги до речей, що оточують людину кожного дня. Будівля, що зводиться – втілення швидкоплинності, на якій досить важко зосередитися та яку важко вхопити. Тимчасові споруди часто залишаються непоміченими в їх об’єктивності, навіть, якщо вони величезні. Художник створює зображення недобудов, щоб бачити їх вічно недобудованими, та взагалі – бачити, звернути увагу на їх своєрідність.

art:optimism

Американський дім презентує художній проект «арт-оптимізм». Концепція київського проекту «арт:оптимізм» полягає в тому, щоб переосмислити слово «оптимізм» в українському суспільстві. Метою учасників проекту є бажання надихнути людей на позитивне ставлення до світу. У 2009 році Metropolitan Transportation Authority (MTA) у співпраці з американським художником, Рідом Сейфером, випустили 14 млн карток MetroCard з написом “оптимізм”. В Україну унікальні картки потрапили завдяки організації Optimism:Київ. Інсталяція буде знаходитись в Американському домі протягом одного тижня з 15 по 22 лютого 2017 р.  У Вас є унікальна можливість безкоштовно стати власником раритетних карток, якщо Ви завітаєте до Американського дому 22 лютого 2017 р.

Я — реформатор

18 січня - 16 лютого, 2017

«Реформи». Це слово викликає різні асоціації, але навряд чи серед них виникне образ людини.Фотовиставка «Я — реформатор» ламає стереотипи. Тому що її герої — це управлінці, держслужбовці, керівники проектів, а не «чиновники». Це молоді, енергійні люди. Вони не ховаються за атрибутами влади. Їм не потрібний чиновницький капелюх.

"ЖИТТЯ ПІСЛЯ ПОРАНЕННЯ". Фотопроект Олексія фурмана

15 грудня, 2016 - 17 січня, 2017

“Життя після поранення” – це проект про молодих українських військових, які отримали важкі поранення під час війни з проросійськими сепаратистами і регулярними військами Російської Федерації на Донбасі.