Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info.
Back to All Events

Зустріч з американською астронавткою Гайдемарі Стефанишин-Пайпер

🚀Х’юстон, у нас чудова новина!

💫11 жовтня американська астронавтка українського походження, Гайдемарі Стефанишин-Пайпер, завітає до Американського дому. Хоча Гайдемарі народилася і все життя прожила у Сполучених Штатах, батько виховував її в українських традиціях. Вона відвідувала українську церкву, вивчала мову та була пластункою. Гайдемарі була другою людиною, яка розгорнула український прапор на орбіті Землі. У 2007 році вперше приїхала в Україну і з того часу завжди хотіла повернутися.

Під час зустрічі в Американському домі ми розпитаємо Гайдемарі про особливості роботи на Міжнародній Космічній Станції, як це перебувати у відкритому космосі, що потрібно для того, щоб стати астронавтом/астронавткою та почуємо відповіді на ваші запитання.

Зверніть увагу, що кількість місць обмежена і необхідно попередньо зареєструватися

👩‍🚀Гайдемарі Стефанишин-Пайпер є випускницею одного з найвідоміших технічних університетів у світі – Массачусетського технологічного інституту (MTI) була прийнята до корпусу американських астронавтів як кандидат на політ у складі місії 1 травня 1996 року. Перший політ пані Стефанишин-Пайпер відбувся 9 вересня 2006 року. STS-115 була першою космічною місією до Міжнародної космічної станції (МКС) після трагічних подій з космічним кораблем "Колумбія". В рамах місії планували доставити і встановити на МКС нові сонячні батареї. За встановлення відповідала саме Гайдемарі Стефанишин-Пайпер, яка стала восьмою жінкою астронавтом NASA, що здійснила вихід у відкритий космос, загальна тривалість якого склала 12 годин 8 хвилин. Другий політ, який тривав 14 діб, відбувся 15 листопада 2008. В рамках місії STS-126 запустили американський шатл Endeavour в рамках місії STS-126. Українка увійшла в склад екіпажу з семи астронавтів. В програму польоту входило проведення на зовнішній поверхні станції робіт з обслуговування і дооснащення.

Не забудьте паспорт або посвідчення водія.


Related events

Earlier Event: October 10
Exhibit: Gateway to the Stars
Later Event: October 16
Wednesday English@America House
Member Login
Welcome, (First Name)!

Forgot? Show
Log In
Enter Member Area
My Profile Not a member? Sign up. Log Out